Zisti viac o ceste
k sebe.

Čo je to psychoanalýza? Ako študuje psychológ? Ako mi vlastne môžu sedenia pomôcť?

Blog

S čím vám môže pomôcť klinický psychológ?

Klinická psychológia je oblasť psychológie, ktorá uplatňuje metódy a poznatky základných a špeciálnych psychologických disciplín do klinickej oblasti. Informácie o tom, čo všetko spadá pod klinickú psychológiu, akými problémami sa zaoberá a kde je možné ju študovať.

Aký veľký vplyv na nás majú súrodenecké vzťahy?

Ako ovplyvňujú vaše vzťahy so súrodencami vašu osobnosť? Zistite, ako poradie narodenia ovplyvňuje charakteristiky detí, aký vplyv majú súrodenecké vzťahy na osobnostný rozvoj a ako pozitívne ovplyvniť vzťahy medzi vlastnými deťmi.

Čo je to gaslighting a ako zistíte, že ste jeho obeťou?

Zistite, čo je gaslighting, ako ho rozpoznať a správne naň reagovať. Článok vysvetľuje techniky gaslightingu, jeho prejavy v rôznych prostrediach a poskytuje praktické rady na posilnenie sebadôvery a ochranu pred psychologickou manipuláciou.

Čo je to forenzná psychológia a čím sa zaoberá?

Forenzná psychológia sa zameriava na použitie psychologických vedomostí v právnom systéme, vrátane trestného, civilného a rodinného práva. Zistíte, aké sú hlavné činnosti forenzného psychológa, ako sa uplatňuje v praxi a kde je možné tento odbor študovať.

Toxický vzťah - aké má znaky a ako sa z neho dostať?

Čo robiť, ak sa ocitnete v toxickom vzťahu? Naučte sa rozpoznať jeho znaky, pochopiť príčiny a zistiť, či je možné vzťah zachrániť. V článku sa dozviete konkrétne varovné signály toxického vzťahu a praktické rady na jeho ukončenie.

Sebavedomie – prečo je také dôležité a ako ho získať?

Sebavedomie je veľmi komplexná téma, ktorá zahŕňa viaceré aspekty našej osobnosti. Mohli by sme ho popísať ako vieru v seba samého, pocit istoty a hodnota, ktorú si pripisujeme. Ako sa buduje, aké sú príčiny nízkeho sebavedomia, a ako budovať sebavedomie u detí?

Samota – kedy je nebezpečná a ako sa s ňou vyrovnať?

Samota je stav, keď sme sami so sebou a môže byť vnímaná pozitívne aj negatívne. Objavte metódy vyrovnávania sa so samotou, jej vplyv na človeka a rozdiel medzi samotou a osamelosťou. Naučte sa ako samota ovplyvňuje psychické aj fyzické zdravie, kedy je prospešná a kedy vyhľadať odbornú pomoc.

Smútok – ako ho prijať, liečiť a prekonať?

Smútok je prirodzenou reakciou nášho organizmu na straty a ťažkosti, s ktorými sa stretávame. Aký je rozdiel medzi smútkom, zármutkom a depresiou, kedy je vhodný čas vyhľadať odbornú pomoc a ako sa smútok lieči?

Prečo sú cez leto všetci štastní a ja nie?

Aké faktory môžu ovplyvňovať tvoju duševnú pohodu v lete? A môže ti byť aj počas slnečných dní smutno? Čo s tým sa dozvieš v tomto článku, kde sme si pre teba pripravili aj unikátnu zľavu na sedenia so psychológom.

Hnev - ktoré metódy ovládania hnevu sú naozaj účinné?

Hnev je jednou z najzákladnejších ľudských emócií, ktorý sa prejavuje v reakcii na pocit nespravodlivosti, frustrácie alebo ohrozenia. Táto emócia je často vnímaná negatívne, avšak aj hnev má v našich životoch dôležitú úlohu. Aké sú jeho funkcie, spúšťače a ako sa naučiť s ním pracovať?

Čo je to úzkosť, prečo sa objavuje a ako ju prekonať?

Úzkosť je prirodzená ľudská reakcia na stres alebo vnímané nebezpečenstvo. Zistite ako ju rozpoznať, zvládať a kedy môže ísť o úzkostnú poruchu. Informácie o príčinách, prejavoch a možnostiach liečby úzkosti.

Emočné prejedanie: Keď sa jedlo stáva únikom

Emočné prejedanie je charakterizované opakujúcimi sa epizódami nekontrolovateľného prejedania, často bez pocitu hladu. Tieto epizódy sú sprevádzané pocitom straty kontroly a následnými pocitmi viny. Informácie o príznakoch a typoch liečby.

Muž sediaci na gauči

Koľko stojí psychológ?

Na Slovensku máme dve možnosti ako hradiť sedenia u psychológa, možeš si vybrať medzi štátnym a súkromným psychológom. V nasledujúcom blogu ti podrobnejšie priblížime ako oba spôsoby fungujú.

Ako môžu politici a političky manipulovať?

Manipulácia je snaha ovplyvniť jednotlivca či skupinu ľudí vo svoj prospech často nečestnými a klamlivými spôsobmi. Nezbežpečná je v tom, že obete manipulácie si jej vplyv neuvedomujú a svoje rozhodnutia považujú za ich vlastné. Stretávame sa s ňou v osobných vzťahoch, v práci, ale aj politike.

O krok bližšie k terapii: EMDR alebo psychoanalýza?

Pri hľadaní psychológa sa ľahko môže stať, že už výber prístupu nás unaví natoľko, že si nakoniec žiadny nevyberieme a necháme naše ťažkosti aby nás tlačili podobne ako nás napríklad tlačia staré topánky. V príspevku Ti predstavíme dva z prístupov, aby sa Ti pri výbere psychológa alebo prístupu v terapii rozhodovalo čo najľahšie.

Podľa čoho si vybrať psychológa?

Psychológov je k dispozícii mnoho. Ako si vybrať toho “správneho” pre mňa? Jednoznačná otázka na túto otázku neexistuje, no pokúsime sa ti priblížiť tento proces v blogu.

Rozdiel medzi…

…psychológom, psychiatrom, psychoterapeutom, rýchlou zdravotnou pomocou… Odborníkov pripravených pomôcť keď Ti je ťažko je dosť, ale na koho sa v danej situácii treba obrátiť? Pohodlne sa usaď a prelúskaj si náš článok, v ktorom vysvetľujeme hlavné rozdiely a špecifiká pomáhajúcich profesií. Dozvieš sa viac o oblastiach, ktorým sa venujú a na čo si dať pri výbere odborníka pozor.

Kedy je čas ísť k psychológovi?

Človek často nevyhľadá psychológa, pretože má obavy rôzneho druhu, ktoré ho môžu zaplaviť až do takej miery, že sedenie u odborníka odloží na neskôr alebo úplne vylúči ako riešenie. Zároveň, ľudia sú si neistí závažnosťou svojich ťažkostí. Vtedy prekážkou býva, že častokrát nevedia kde majú začať alebo sú zmätení z toho, či majú vyhľadať psychológa, psychiatra, alebo je to skôr na coaching.

ksebe logo

Kde sme?

Obchodná 3
811 06 Bratislava
Slovensko

info@ksebe.sk
WhatsApp *

* slúži ako zákaznícka linka, nie v kríze!

Newsletter

Poskytnutím emailovej adresy súhlasíš s odoberaním noviniek od ksebe.sk a so zásadami ochrany osobných údajov.